Reumatolog

Lek biopodobny przeznaczony do leczenia chorób zapalnych

admin 21 października 2013 Aktualności Brak komentarzy

Egis pierwszą firmą w Polsce, która wprowadzi do sprzedaży lek biopodobny najnowszej generacji przeznaczony do leczenia chorób zapalnych.

Komisja Europejska zatwierdziła lek Remsima (infliksymab), odpowiednik Remicade, w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, łuszczycy plackowatej i chorób zapalnych jelit. Remsima to pierwszy biologiczny lek biopodobny o tak skomplikowanej strukturze białkowej (przeciwciało monoklonalne).

Egis Polska, w kooperacji z koreańską firmą Celltrion, będzie odpowiedzialny za wprowadzenie leku na rynek polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Lek przeszedł niezwykle rygorystyczny proces rejestracji nadzorowany przez Europejską Agencję Leków, która potwierdziła, że bezpieczeństwo i skuteczność Remsimy jest równa lekowi referencyjnemu.

W Polsce dostępność do leczenia biologicznego jest jedną z najniższych w Europie. Mamy nadzieję, że  wprowadzenie tego leku spowoduje większą dostępność pacjentów do leczenia chorób zapalnych nowoczesnymi lekami biologicznymi, powiedział Dr Krzysztof Skup Dyrektor Generalny firmy Egis Polska.

Termin wprowadzenia Remsimy do sprzedaży jest zależny od daty refundacji, ale należy się spodziewać, że powinien być dostępny w pierwszym kwartale 2014r.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz