Reumatolog

Lekarze w Warszawie – jak leczyć się w dużym mieście?

admin 27 listopada 2014 Bez kategorii Brak komentarzy

Warszawa to bardzo duże miasto, dlatego też mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju specjalistów. Z jednej strony jest to bardzo dobre, ponieważ możemy znaleźć specjalistę, który spełni naszego oczekiwania, ale pojawia się problem – jak wybrać najlepszego? Najlepiej podejść do tego rozsądnie, nie wybierać pierwszego lepszego lekarza, który jest najbliżej nas, ale przede wszystkim zasięgnąć fachowym informacji.

Informacje o lekarzach od znajomych

Z reguły nasi znajomi mają jakieś doświadczenia z lekarzami, więc powinniśmy zacząć od uzyskania informacji od nich. Oczywiście każdy inaczej do tego podchodzi, dlatego jeśli dla znajomego odpowiada dany lekarz, nie oznacza to, że w naszym przypadku również będziemy z niego zadowoleni.

Komentarze i opinie w internecie

Oprócz pozyskania informacji od znajomych możemy posiłkować się informacjami z Internetu, gdzie oczywiście znajdziemy znacznie więcej informacji. Na wielu forach internetowych mamy ciekawe opinie pacjentów na temat konkretnych lekarzy. Z reguły chętniej dzielimy się złymi opiniami, ale zdarza się nam również pochwalić lekarzy, którzy rzeczywiście mają powołanie, odpowiednią wiedzę i podejście do pacjenta.

Strona dla pacjentów

Możemy wykonać jeszcze jeden krok, a konkretnie odwiedzić portal polekarza.pl, na którym znajdziemy lekarzy z danego miasta podzielonych na specjalizację. Jeśli przykładowo interesują nas lekarze w Warszawie o specjalności alergolog korzystamy z formularza na stronie i po chwili znajdujemy konkretnych lekarzy. Co ciekawe obok każdego lekarza znajdują się komentarze pacjentów co do jakości oferowanych usług medycznych.

Internetowa rezerwacja wizyty

Kolejna opcja to możliwość zarezerwowania wizyty z poziomu strony internetowej. Nie musimy dzwonić już do przychodni tylko za pomocą odpowiedniego kalendarza wybieramy datę i rezerwujemy wizytę. W szybki sposób możemy sprawdzić u którego lekarza nie ma kolejek, zajmuje to znacznie mniej czasu niż kontakt telefoniczny. Na stronie znajduje się również mapka z oznaczeniem miejsca, w którym znajduje się gabinet, co znacznie ułatwia dotarcie na umówioną wizytę.

Wybór lekarza to bardzo ważna sprawa, wiadomo, że są lekarze lepsi i gorsi, a od ich pracy zależy stan naszego zdrowia lub życia.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz