Reumatolog

Porady dla kobiet w ciąży

admin 27 października 2012 Reumatologia Brak komentarzy

Nowoczesne kobiety długo zwlekają z macierzyństwem. Najpierw chcą skończyć studia, nauczyć się języków obcych, znaleźć pracę w interesującej je firmie. Chcą zdobyć prestiż i stabilną pozycję w swoim zawodzie. Kiedy zbudują już swoją zawodową piramidę, wtedy zaczynają myśleć o małżeństwie i dzieciach. Szczęśliwe, lokują rodzinne gniazdko i z wielką nadzieją wyczekują potomków. Gdy pewnego dnia test ciążowy okazuje się pozytywny, nie posiadają się z radości. Jednak horyzont szybko przykrywają ciemne chmury, gdyż większość trzydziestolatek zdaje sobie sprawę, że fakt, posiadają wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, czy znają trzy języki obce, jednak nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda życie w ciąży, i jak sobie z nim radzić.

Dziewięć miesięcy ciąży to wspaniały okres, jednak każda przyszła matka powinna być gotowa na parę niespodzianek, z którymi nie miała do tej chwili do czynienia. Dlatego właśnie istnieją porady dla kobiet w ciąży, które pokazują, że istnieją typowe zachowania pań przy nadziei.

Pierwszy trymestr, to przede wszystkim burza hormonów, każda kobieta przechodzi ją jednak inaczej. Nastroje zmieniają się w ciągu sekundy, a przyszłą matka płynnie przechodzi od perlistego śmiechu do martwienia się, jak będzie wyglądał poród. Największe zmiany zachodzą jednak w organizmie kobiety. Rozwijający się w środku płód, to nie wszystko. Zwykle początek ciąży wiąże się z nudnościami i wymiotami, które najczęściej nawiedzają ciężarną rano. Najlepszym sposobem na nie są herbatki imbirowe, małe porcje posiłków i luźne ubrania, które nie krępują ruchów. Często pojawiają się również obrzęki rąk i nóg, a także skurcze łydek. Metodą na nie jest nie stać zbyt długo, często zmieniać pozycje, nosić wygodne ubrania i buty, oraz nie przemęczać się. Często kobiety również odczuwają wzmożoną potrzebę chodzenia do ubikacji, trzeba więc zadbać, by nie pić nazbyt wiele płynów, zwłaszcza przed snem. Według położnych, porady dla kobiet w ciąży są różne, najważniejsze, by były skuteczne.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz